Nettiradio

KUUNTELE JUMALANPALVELUS PERHON KIRKOSTA
TÄSTÄ

Uutiset

23.2.2017TULEVAA OHJELMAALue lisää »11.4.2017ÄITIENPÄIVÄKAKKUJA ON TILATTAVISSALue lisää »1.8.2016KESKI-POHJANMAAN PERHEASIAIN NEUVOTTELUKESKUSLue lisää »

Palveleva puhelin

01019 0071
su-to klo 18-01 ja pe-la klo 18-03.

Hallinto

Kirkkovaltuusto 2015 - 2018

Erkkilä Pauli, puheenjohtaja (kirkkovaltuuston päätös 11.1.2017 / 4 §)

Jäsenet:

Anisimaa Katja, Erkkilä Pauli, Göös Aino, Hietaniemi Juhani, Huopana Tarja, Kellokoski Tapani, Kytölä Kaisa, Mäkinen Heikki, Möttönen Vuokko A. (varapuheenjohtaja), Neuvonen Pentti, Poikola Jouni, Riihimäki Jouko, Siironen Mirja, Ukskoski Marianne, Viitala Hilkka.    

Varajäsenet vertausluvuittain:

Sitoutumaton seurakuntaväki -ehdokaslista

1. Ventilä Minna

2. Pajuoja Pekka

3. Turunen Janne

Perhon Sosialidemokraatit ry -ehdokaslista

1. Poikola Petteri

2. Lapp Jürgen

3. Patovisti Marja-Leena

Perhon Keskusta -ehdokaslista

1. Lassila Henry

2. Poranen Leena (29.8.2015 asti)

3. Vähämäki Raili

Kristilliset perusarvot kunniaan -ehdokaslista

1. Humalajoki Aino

2. Kotilainen Heikki       

    

Kirkkoneuvosto 2017 - 2018 

(kirkkovaltuuston päätös 11.1.2017 / 5§)

Vapaavuori Hannu (vt. kirkkoherra) 1.8.2016 - 31.05.2017

Jäsenet ja varajäsenet:

Ansimaa Katja (Lapp Jürgen), Hietaniemi Juhani (Huopana Tarja), Hänninen Mikko (Hakala Anja), Kellokoski Raili (Paanannen Jaana), Mäkinen Heikki, varapj, (Humalajoki Juhani), Möttönen Vuokko A., (Ukskoski Marianne), Tamminen Mikko (Sivula Jarkko), Ventilä Minna (Kellokoski Tapani).

Diakoniatyön johtokunta 2017 - 2018 

(kirkkovaltuuston päätös 11.1.2017 / 8 §)

Göös Aino, puheenjohtaja (Jylhä Merja)

Jäsenet ja varajäsenet:

Hietaniemi Juhani (Riihimäki Sirkka), Kellokoski Tapani, (Pajuoja Pekka), Peltokangas Sami (Erkkilä Helge), Viitala Hilkka (Leväniemi Harri), Vähämäki Raili (Poranen Leena).

Kasvatusasiain johtokunta 2017 - 2018 

(kirkkovaltuuston päätös 11.1.2017 / 7 §)

Kytölä Kaisa, puheenjohtaja (Humalajoki Aino)

Jäsenet:

Aho Terhi (Huopana Anu), Lassila Henry, (Kellokoski Hannu), Salmela Jouni (Neuvonen Pentti), Turunen Janne (Pajuoja Pekka), Jänkä Katja (Anisimaa Katja). 

Lähetystyön johtokunta 2017 - 2018 

(kirkkovaltuuston päätös 11.1.2017 / 9 §)

Lapp Jürgenpuheenjohtaja (Jylhä Pauli)

Jäsenet ja varajäsenet:

Huopana Valio (Varvikko Juhani), Kaunisto Rauha (Vasalampi Raija), Kirvesmäki Juha, varapj., (Hietaniemi Juhani), Patovisti Marja-Leena (Humalajoki Tuija), Rauma Seija (Louhula Marjo-Riitta). 

Yleisen seurakuntatyön johtokunta 2017 - 2018 

(kirkkovaltuuston päätös 11.1.2017 / 6 §)

Ukskoski Marianne, puheenjohtaja (Siironen Mirja)

Jäsenet ja varajäsenet:

Lapp Jürgen (Poikola Petteri), Peteri Mikko (Poikola Jouni), Salmela Annukka (Kalliokoski Kristiina), Tyynelä Hannu (Huopana Jorma), Ventilä Minna (Järvelä Ritva).

Suhteellisten vaalien vaalilautakunta 2015 -2018

(kirkkovaltuuston päätös 14.1.2015 / 10§)

Jäsenet:

Anisimaa Katja (Kellokoski Tapani), Riihimäki Jouko (Poikola Jouni), Siironen Mirja (Huopana Tarja).

Kiinteän ja irtaimen omaisuuden tarkastajat 2015 - 2018

(kirkkovaltuuston päätös 14.1.2015 / 11§)

Jäsenet:

Möttönen Vuokko A., Mäkinen Heikki.

Varajäsenet:

Tamminen Mikko, Ukskoski Marianne.

Kirkkoneuvoston edustajat johtokunnissa 2017 - 2018

(kirkkoneuvoston päätös 25.1.2017 / 4§)

Diakoniatyön johtokuntaKellokoski Raili.

Kasvatusasiain johtokunta: Tamminen Mikko.

Lähetystyön johtokunta: Hänninen Mikko.

Yleisen seurakuntatyön johtokunta: Anisimaa Katja.